ul. B. Chrobrego 3a,
64-100 Leszno

III Turniej Tańców Regionalnych
organizowany w ramach zadania


WIWATOWISKO 2.3


dofinansowanego ze środków:


Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,

oraz Gminy Rawicz

Szanowni Państwo,

W sobotę, 19 sierpnia 2023 r. w rawickim parku przy Domu Kultury odbędzie się III Turniej Tańców Regionalnych. Organizatorami tej wyjątkowej w regionie imprezy są: Fundacja „Dudziarz.eu” Muzeum Ziemi Rawickiej, Gmina Rawicz oraz Dom Kultury w Rawiczu.

Turniej ma na celu w szczególności: ochronę dziedzictwa regionalnego i popularyzację folkloru tanecznego i muzycznego Wielkopolski, a także: popularyzację tańców regionalnych w formie towarzyskiej oraz rozbudzanie zainteresowań dzieci, młodzieży oraz dorosłych tą formą tańca.

Pragnąc, aby dziedzictwo kulturowe Wielkopolski zaprezentowane było na jak najwyższym poziomie artystycznym, zwracam się do Państwa z prośbą o upowszechnianie idei naszego turnieju i promowanie udziału w tym wydarzeniu.

Chcielibyśmy, aby na turniejowej scenie zaprezentowali się najlepsi tancerze z Państwa gmin - członkowie zespołów folklorystycznych i grup tanecznych, a także dzieci i młodzież, które tańczą na zajęciach tanecznych w ośrodkach kultury czy szkołach.

Zależy nam na popularyzacji tańców regionalnych wśród dzieci i młodzieży. Zakładamy, iż organizowany w Rawiczu turniej będzie dla nich również wymianą doświadczeń i okazją do nawiązania nowych, towarzyskich kontaktów.  Nadmienimy przy tym, iż turniej jest okazją do uczestnictwa w innych atrakcjach organizowanego tego dnia na rawickim rynku.

Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca 2023 r.  

 

PRZEDŁUŻAMY TERMIN ZGŁOSZEŃ DO 14.08.2023

 

Załączamy Regulamin turnieju oraz Kartę zgłoszenia. W sprawie szczegółowych informacji prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 602 508 472.

 

 

Regulamin TTR 23.pdf

Karta zgłoszenia TTR 23.pdf

Karta zgłoszenia TTR 23.docx

Protokół TTR 23.pdf