Potańcówka w Bukówcu Górnym za nami! Bardzo dziękujemy wszystkim naszym gościom za wspólną zabawę. Były tańce i warsztaty, dzięki czemu nawet ci, którzy nie znali wszystkich tańców z regionu, mogli razem zatańczyć. Tańczyliśmy przy muzyce dudziarskiej z Wielkopolski, a także – dzięki gościnnym występom Kapeli z Żywca – poznaliśmy tańce z Żywiecczyzny. Były więc: wiwat, mietlorz, ceglorz, marynia a także obyrtki, walczyki i inne. Dlaczego w Bukówcu Górnym? Bo właśnie tutaj występują dwa unikatowe zjawiska kultury tradycyjnej wpisane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Są to: tradycje Bukówca Górnego które uzyskały wpis na listę w 2021 r. i tradycje dudziarskie Wielkopolski, wpisane w 2017 r. Naszą misją jest upowszechnianie tych zjawisk, organizacja potańcówki była jednym ze sposobów, w jaki działamy.
Nie udałoby się to wydarzenie bez zaangażowania naszych Partnerów. Podziękowania dla: Zespołu Regionalnego im. Anny Markiewicz, Stowarzyszenia Bukówczan MANU, Kabaretu Dziura, Kapeli Ignysie, Kapeli Manugi, OSP w Bukówcu Górnym i Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach.
Zadanie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w programie Potańcówki Wiejskie.