Zrobiliśmy to!

Po blisko 2 latach starań o rozszerzenie audytorium muzyki tradycyjnej udało się! Zagraliśmy w koncercie Orkiestry Dętej Miasta Leszna z okazji 30-lecia działalności orkiestry.

Traktujemy ten koncert jako zwieńczenie pewnego etapu w naszej działalności i osiągnięcie jednego z naszych podstawowych celów, jakie sobie określiliśmy w strategii rozwoju tradycji dudziarskich.Uznaliśmy, że musimy wyjść poza krąg muzyki tradycyjnej, bo tylko wtedy dotrzemy do nowych odbiorców i tylko wtedy zaprezentujemy szerzej naszą muzykę światu.

Dochodziliśmy do tego momentu krok po kroku.

Były niezwyczajne akcje: międzynarodowa sztafeta dudziarska na FB, koncert z dachu, wywiady dlaradia RMF FM, spotkania z uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. R. Maciejewskiegow Lesznie, udział w warsztatach bluesowych, udział w warsztatach i koncercie jazzowym, przymiarki do gry z instrumentami dętymi, organami i gitarą basową podczas warsztatów dudziarskich w Rawiczu.Kolejna projekcja filmu „Magiczne dudy wielkopolskie”, potańcówki, intensywne koncerty naszej fundacyjnej Kapeli „Ignysie”. A wszystkim tym działaniom towarzyszyła nowa opowieść (tak,zainwestowaliśmy również w strategię komunikacji i konsekwentnie staramy się ją wdrażać).

Realizujemy projekt „Z dudami w przyszłość”. Tytuł nie jest przypadkowy. Naprawdę wierzymy, że jest miejsce dla muzyki tradycyjnej we współczesnej rzeczywistości. I że jest to dokładnie takie miejsce,które sami sobie wybierzemy. Zobaczcie kilka zdjęć z tego pięknego koncertu.

Przy okazji – dziękujemy panu Markowi Walenczewskiemu, kapelmistrzowie Orkiestry Dętej Miasta Leszna za otwartość i zaproszenie do udziału w tym muzycznym projekcie, który sprawił nam naprawdę wiele radości.

 

Koncert orkiestry dętej. Muzycy siedzą na scenie za pulpitami z nutami. Przodem do widowni kapelmistrz. Na dole pod sceną stoi kapela dudziarska - mężczyźni z instrumentami.
Zdjęcie grupowe. Na scenie orkiestra dęta. Pod sceną w ucharakteryzowanej pozie mażoretki. Za nimi na końcu kapela dudziarska.
Członkowie kapeli dudziarskiej - mężczyźni i chłopcy ubrani na ludowo w czarnych kamizelkach i kapeluszach stoją z różami w ręce. Obok nich kapelmistrz orkiestry w mundurze.
Skip to content