Koncerty i potańcówki

Jeśli szukasz pomysłu na wyjątkowe wydarzenie muzyczne w Twojej miejscowości – zobacz naszą ofertę koncertów i potańcówek. Gramy również na dożynkach, czy weselach oraz prowadzimy lekcje dudziarskie dla dzieci.

Kapela dudziarska – potańcówki, koncerty, lekcje regionalne
Wizytówką Fundacji Dudziarz jest kapela dudziarska IGNYSIE. Grają w niej dorośli dudziarze. Czasem skład ten poszerzamy o dzieci i młodzież – naszych najbardziej utalentowanych uczniów.
Występujemy na festiwalach i koncertach oraz gramy do tańca. Prowadzimy też lekcje regionalne. I prawdę powiedziawszy, wszystko to bardzo lubimy!
Koncerty, potańcówki, przemarsze
Muzyka dudziarska to świetna i oryginalna propozycja na uatrakcyjnienie miejskich, wiejskich i rodzinnych imprez.
Kapela IGNYSIE ma w dorobku występy podczas widowisk obrzędowych, dożynek, czy dni miast. Gramy też na weselach, jubileuszach, osiemnastkach oraz podczas mszy.
Kapele dudziarskie prowadzą korowody, przemarsze, zapewniamy ciekawą oprawę jarmarków, festynów, pikników i … imprez sportowych również!
Dwukrotnie witaliśmy Anitę Włodarczyk wracającą ze złotymi medalami z olimpiady, przyjmowaliśmy też delegacje partnerskich miast.
Co możemy zaproponować?
Gramy muzykę dudziarską z Wielkopolski w tradycyjnym stylu. Występujemy w klasycznym składzie kapeli dudziarskiej: dudy i skrzypce podwiązane albo w składzie rozszerzonym – wówczas dla gości gra większy zespół. Obecnie pracujemy nad nowym repertuarem, w skład którego wejdą nowe utwory oraz tradycyjne melodie grane w rozbudowanym składzie instrumentów.

Chętnie przyjmujemy zaproszenia do grania! Podobnie jak nasi młodsi grocze!
Fundacja Dudziarz prowadzi też kapele dudziarskie, które współpracują z zespołami regionalnymi, przygrywając im do tańca podczas koncertów, konkursów i innych występów. Tak pracuje Kapela „Nowe Lotko” w Bukówcu Górnym, Kapela „Swojacy” w Skrzebowej oraz Kapela „Wisieloki” w Rawiczu.

Lekcje regionalne

W ofercie Kapeli Ignysie są też lekcje regionalne. Jeśli chcesz zaprezentować wielkopolskie tradycje swoim uczniom albo mieszkańcom możemy przygotować dla Ciebie występ połączony z poganką o tradycjach. Podczas takiego spotkania pokażemy instrument i opowiemy o tym, jak grają dudy. Opowiemy o dawnych zwyczajach i obrzędach. Oczywiście też wtedy gramy, a nawet staramy się nauczyć uczniów i gości prostych i popularnych ludowych przyśpiewek. 

Spotkania z tradycją to oferta nie tylko dla szkół, przedszkoli, bibliotek czy ośrodków kultury. To również oryginalna propozycja dla firm i okazja do uatrakcyjnienia spotkania dla biznesowych gości. Bo chętnie słuchają nas nie tylko dzieci i młodzież, ale też dorośli i seniorzy. 

Może więc wystąpimy również u Ciebie?

Zadzwoń albo napisz:

Tel. 602 508 472, e-mail: fundacja@dudziarz.eu 

 

Skip to content